HYOL ry

Historian ja yhteiskuntaopin opettajien liitto HYOL ry

Förbundet för lärarna i historia och samhällslära FLHS rf

HYOL:n paikalliskerhot

 

HYOL:lla on 25 paikalliskerhoa sekä koko maan ruotsinkielisiä historian opettajia edustava Finlands Svenska Historielärare r.f.


Pääset mukaan alueelliseen toimintaan ottamalla yhteyttä oman alueesi paikalliskerhon puheenjohtajaan.

Espoo ja Kauniainen
Vesa Ryhänen, vesa.ryhanen[at]espoo.fi

Etelä-Häme ja Keski-Uusimaa
Antti Honkanen, antti.honkanen[at]tuusula.fi

Etelä-Karjala
Niina Kuhanen, niina.kuhanen[at]gmail.com, 050 562 6151

Etelä-Kymenlaakso
Olli Kupiainen, olli.kupiainen[at]kotka.fi, 05 234 4512

Etelä-Pohjanmaa
Anniina Mäki, anniina.maki[at]ilmajoki.fi, 040 706 9968

Itä-Uusimaa
Mauno Myrttinen

Kainuu
Pilvi Nilsson, pilvi.nilsson[at]edukajaani.fi, 045 891 1673

Kanta-Häme
Marketta Hulkko-Lassila, marketta.hulkko[at]hameenlinna.fi, 040 507 1514

Keski-Pohjanmaa
Pekka Kauppi, pekka.kauppi[at]edu.kokkola.fi, 040 5093 276

Keski-Suomi
Leena Nummila, hyol.keskisuomi[at]gmail.com, 040 845 2296

Lahden seutu
Maria Jalojärvi, maria.jalojarvi[at]edu.lahti.fi, 0400 526590

Lappi
Eija Laiho, eija.laiho[at]rovaniemi.fi

Lounais-Häme
Jani Mäkivalli, jani.makivalli[at]forssa.fi

Läntinen Uusimaa
Petri Kokkinen, petri.kokkinen[at]edu.lohja.fi

Mikkelin seutu
Urpo Liikanen, urpo.liikanen[at]edu.mikkeli.fi, 050 366 2154

Oulun seutu
Tuula Siira, tuula.siira[at]eduouka.fi, 040 832 8631

Pieksämäen seutu

Pirkanmaa
Juha Heinonen, juha.heinonen2[at]luukku.com, 040 846 4739

Pohjois- ja Ylä-Savo
Risto Vuori, risto.vuori[at]opedu.kuopio.fi

Pohjois-Karjala
Eliisa Vähä, eliisa.vaha[at]uef.fi

Pohjois-Kymenlaakso
Sanna Liljeqvist, sanna.liljeqvist[at]kouvola.fi

Rauman seutu
Ilkka Koivusalo, ilkkakoivusalo[at]hotmail.com, 0505578069

Satakunnan historian ja yhteiskuntaopin opettajat ry
Heikki Honkanen, heikki.honkanen[at]edupori.fi

Turun seutu
Outi Verronen-Pöyliö, outi.verronen-poylio[at]parainen.fi, 040 595 0259

Vantaa
Petri Pölönen, petri.polonen[at]vantaa.fi, 050 374 4675

Finlands Svenska historielärare rf.
Nancy Bäck, nancy.back[at]edu.kokkola.fi