HYOL ry

HYOL:n paikalliskerhot


HYOL:lla on noin 20 paikalliskerhoa sekä koko maan ruotsinkielisiä historian opettajia edustava Finlands Svenska Historielärare r.f.

Pääset mukaan alueelliseen toimintaan ottamalla yhteyttä oman alueesi paikalliskerhon puheenjohtajaan.

Espoo ja Kauniainen
Vesa Ryhänen, vesa.ryhanen[at]opetus.espoo.fi

Etelä-Karjala
Maarit Mattila, leilamaaritm[at]gmail.com

Etelä-Kymenlaakso
Olli Kupiainen, olli.kupiainen[at]kotka.fi

Etelä-Pohjanmaa
Anniina Mäki, anniina.maki[at]ilmajoki.fi, 040 7069 968

Finlands Svenska historielärare rf.

Kainuu
Pilvi Tervahonka, pilvi.tervahonka[at]edukajaani.fi, 045 8911 673

Kanta-Häme
Marketta Hulkko-Lassila, marketta.hulkko-lassila[at]hmledu.fi, 040 5071 514

Keski-Pohjanmaa
Pekka Kauppi, pekka.kauppi[at]edu.kokkola.fi

Keski-Suomi
Veera Nieminen, hyol.keskisuomi[at]gmail.com, 044 2504 492

Lappi
Markku Saukko, markku.saukko[at]roiedu.fi

Lounais-Häme
Jani Mäkivalli, jani.makivalli[at]edu.forssa.fi

Läntinen Uusimaa
Petri Kokkinen, petri.kokkinen[at]edu.lohja.fi

Mikkelin seutu

Oulun seutu
Tuula Siira, tuula.siira[at]eduouka.fi, 040 8328 631

Pirkanmaa
Juha Heinonen, juhaheinonen200[at]gmail.com, 040 8464 739

Pohjois- ja Ylä-Savo

Pohjois-Karjala
Anni Kinttu, anni.kinttu[at]edu.joensuu.fi

Pohjois-Kymenlaakso
Antti Kokkonen, antti.kokkonen[at]edukouvola.fi

Päijät-Häme
Maria Björkman, maria.bjorkman[at]edu.lahti.fi

Rauman seutu
Ilkka Koivusalo, ilkkakoivusalo[at]hotmail.com

Satakunnan historian ja yhteiskuntaopin opettajat ry
Petteri Tuura, petteri.tuura[at]edupori.fi

Turun seutu
Elina Heikkonen, elina.heikkonen[at]turku.fi, 040 7611 817